Vážení členové společenství,
 
v našem domě byla nainstalována elektronická požární signalizace (EPS), která přispěje k ochraně zdraví a majetku. V chodbách domu jsou umístěna kouřová čidla, která komunikují s centrální řídící jednotkou, uloženou v přízemí domu. V případě zachycení dýmu je poplach předán na pult centrální ochrany, vyhodnoceno riziko a případně automaticky přivolán hasičský záchranný sbor. Součástí systému jsou sirény, které v případě poplachu, svou razancí, opravu vzbudí všechny, zejména v případě požáru v noci, tak aby nikdo nebyl zbytečně ve spánku ohrožen na zdraví a životě.
 
V případě, že jste si vědomi výskytu požáru, rozbijte sklo požárního hlásiče a stiskněte tlačítko, poplach je aktivován.
 
Výbor se nyní detailně seznamuje s fungováním, ustanovujeme široký okruh proškolených osob a pravidelně jednou za měsíc budeme provádět test systému a zaznamenávat do požární knihy. Odborná firma bude jednou ročně provádět také celý test systému.
 
Doufáme, že tímto přispějeme k většímu pohodlí a bezpečnosti v domě a současně pevně věříme, že nikdy nebudeme muset vidět tento systém při ostrém vyhlášení poplachu.
 
V Praze dne 5.4.2020
 
Marek Ouředník
místopředseda výboru