Provádění rekonstrukčních prací v domě vlastníky bytových jednotek či nájemníky a jejich oznamování

Oznámení vlastníkům bytových jednotek a nájemcům v domě SVJ Vlastina 846/40

Vážení vlastníci bytových jednotek, vážení nájemci,

Pokud budete provádět jakoukoliv rekonstrukci v bytové jednotce, která bude spojena s nadměrným hlukem, prachem atd., informujte o tom prosím s předstihem Výbor SVJ Vlastina 846/40, který bude dále informovat ostatní obyvatele domu vyvěšením informace na vývěsní desce.

V zájmu korektních a ohleduplných sousedských vztahů v domě doporučujeme, abyste harmonogram rekonstrukčních prací konzultovali se svými nejbližšími sousedy, zejména s ohledem na malé děti.

Otázku sousedských práv upravuje v § 127, odst. 1, zákon č. 40/1964 Sb., občanský zákoník:

„Vlastník věci se musí zdržet všeho, čím by nad míru přiměřenou poměrům obtěžoval jiného nebo čím by vážně ohrožoval výkon jeho práv. Proto zejména nesmí ohrozit sousedovu stavbu nebo pozemek úpravami pozemku nebo úpravami stavby na něm zřízené bez toho, že by učinil dostatečné opatření na upevnění stavby nebo pozemku, nesmí nad míru přiměřenou poměrům obtěžovat sousedy hlukem, prachem, popílkem, kouřem, plyny, parami, pachy, pevnými a tekutými odpady, světlem, stíněním a vibracemi, nesmí nechat chovaná zvířata vnikat na sousedící pozemek a nešetrně, popřípadě v nevhodné roční době odstraňovat ze své půdy kořeny stromu nebo odstraňovat větve stromu přesahující na jeho pozemek.“

Předem děkujeme všem, kteří budou před případnou rekonstrukcí bytové jednotky spolupracovat s Výborem SVJ.

V Praze dne 13. Prosince 2011

Ing. Jiří Klein

Bc. Marek Ouředník

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..