Pozor na podvodný servis oken – nebezpečí záměny

POZOR
na záměnu servisu oken!

 

Po domě se pohybují zástupci firmy EKOPLAST RA, kteří nabízejí bezplatnou kontrolu a následně seřízení oken a může tím snadno dojít k záměně za službu, která je plánovaná výborem SVJ a hrazená z fondu oprav.
Služba seřízení oken je domluvena s firmou Servisoken.cz pánů Dařbujana a Párala a s uvedenou podezřelou firmou to nemá nic společného. Proto prosím pouštějte do bytu pouze pana Dařbujana, Párala, nebo jejich techniky, a to jen v plánovaných předem domluvených termínech. Ty jste obdrželi do schránek, jsou k dispozici na stránkách společenství www.vlastina846.cz a po dobu probíhajícího servisu budou i na nástěnce v přízemí domu. 


 

EKOPLAST RA s.r.o – nepouštět do bytu!
Citace několika recenzí z Googlu:

 

———-
Jedná se o podvodnou firmu, která chodí po bytech v paneláku a nabízí zdarma kontrolu oken. Následně vám vypíší fakturu na nesmyslnou částku a nutí vás k úhradě. Navštívili takto mého dědu, který odmítl fakturu uhradit. Technik na něj byl nepříjemný a křičel do telefonu a tvrdil, že částku musí zaplatit. Naštěstí se nedal a objednávku zrušil, ale ne všichni důchodci mají takovou odvahu.

 

———-
vysoce podezrela firma nebo podvodnici, kteri se vydavaji za jeji zamestnance. Prijdou neohlaseni vecer do domu a zvoni na jednotlive byty. Dle varovani naseho SVJ se jedna o tipare pro zlodeje – nemusi to byt pravda, ale jejich pristup je velmi neprofesionalni a natlakovy

 

———-
Seřízení 6ti křídel,prostříkání WD sprejem,výměna cca 11m těsnění,práce celkem1h,cena 5400,- když odečtu dopravu třeba 600,- těsnění může stát max 300,- tak mi vychází práce na 4500,- to nemá snad ani právník Sokol,cenu jsem znal předem,moje chyba,ale příště si to udělám sám.

 

———-
Podomni prodejci, regulérní smejdi. nikomu nedávejte své tel. číslo.
V 9 vecer na vas budou zvonit doterni brigadnici, dozadujic se vaseho telefoniho cisla, aby se k vam nasledne mohl nacpat nejaky „technik“, ktery vam vnuti sve predrazene sluzby.
NEPOUSTEJTE NIKOHO K SOBE DOMU.

 

———–
Za 2500,-tisíce nastříkání WD do systému zamykání 9 oken docela masakr. Proces trval cca 15 min. Ještě pan přizná, že se to má dělat silikonem, ale… 🤔😅😅Takže už nikdy ne, to si umím udělat i sama…

35 thoughts on “Pozor na podvodný servis oken – nebezpečí záměny”

 1. Zdenka Chrástová napsal:

  Dobrý den, tak firma Ekoplast RA – odštěpný závod, řádí asi dál, zpráva z mobilu 725906148. Momentálně hledají své oběti v Brně Židenicích. Mají na to svého bílého koně, důchodce, který sbírá mobilní čísla obětí a on se Vám tak do 5 dnů ozvou sami, dokonce má i firemní kartu, ale ta se dá vytisknout na 3D tiskárně. POZOR všem v Brně !!!!!

  1. Konecká napsal:

   Minulý týden se objevili v Brně Medlánkách. Postup je stejný jak píšete, jen kontakty sbíral mladík.

  2. Michal napsal:

   Pani Chrástová. Neviem odkiaľ ste prišla na takýto nezmysel. Nikdy sme v Brne nemali žiadneho dôchodcu alebo bieleho koňa. Sme firma ktorá v rámci SK a CZ pôsobí od roku 2017. Platíme dane a vždy a za každých okolnosti postupujeme v súlade so zákonom. Sme jednoducho dohľadateľný v OBCHODNOM REGISTRY či na SK alebo v CZ.

   1. Zdeněk napsal:

    Stačí si projít všechny vaše recenze a je to
    Už tolik oken jste zkurvily, v Černých Ovcích na ČT1 jste byli a stále je vám to málo. Ale na každou svinstvo vaří voda.

    1. Jiří napsal:

     Pane, vy jste asi trochu mimo. Tahle firma okna nemontuje.

  3. Marek napsal:

   Víte, že hanit konkurenci je špinavá praktika?

 2. Anonym napsal:

  Staré Brno, pozor!!! Minulý týden obcházela blonďatá slečna a sbírala telefonní kontakty. Číslo jsem nerozvážně poskytla, vzápětí jsem si uvědomila tu blbost,když jsem poté z chodby slyšela předsedu družstva, jak ji nekompromisně vyhazuje z baráku pod pohružkou policie. Dnes volali z čísla 725906148, udělala jsem totéž a vyžádala jsem si odstranění mého čísla z jejich

  1. Michal napsal:

   Pozor podvodníkům nesdělovat osobní údaje vůbec nedívejte okamžitě volejte policie PCR.

  2. Michal napsal:

   Pekný deň prajem. Za každých okolnosti postupujeme len v súlade so zákonom! Fungujeme ako firma od roku 2017 ako na území CZ tak aj SK. Nájdete nás v OBCHODNOM REGISTRY . Pokiaľ by bola pravda to čo sa píše tak by sme ťažko mohli fungovať skoro 6rokov.

   1. Zdeněk napsal:

    To si děláte už srandu z lidí, že? Však na vás taky dojde.

 3. Martina Veselá napsal:

  Minulý a tento týden se podvodníci pohybovali v ulici Navigátorů – Dědina

 4. Jitka Lišková napsal:

  Tak jsou i v Liberci. Postup taktéž stejný, jako zde uvedeno. Posbírají kontakty, servis za napálené ceny.

 5. Matoušková napsal:

  Ted i v Brně Žabovřeskách. Blonďatá slečna.

 6. Prokeš napsal:

  Právě řádí v Brně Řečkovicích. Do telefonu celkem klidně nalžou co je napadne. Cílí na staré lidi. Pozor !!!

 7. Petra napsal:

  Procházejí Černý Most v Praze – mladá slečna – nekompromisní.

 8. Kateřina napsal:

  Je v HK

 9. vladimír kaštánek napsal:

  dobrý den.byl jsem podveden při servisu oken.okna nejdou ,drhnou a komunikace s p.BLÁHOU nulová.je potřeba se dát dohromady a vše uveřejnit v ČERNÝCH OVCÍCH .nekvalitní seřízení mě stálo 1950 kč.Slovenská firma se k ničemu nehlásí.Pozor na jméno BLÁHA.Nekomunikujte s rádoby firmou ,kterou zastupuje BLÁHA.

  1. Michal napsal:

   pán Kaštánek pekný deň prajem. V rámci záruky mate nárok na reklámaciu. Postup je úplne jednoduchý. Stačí napísať email na info@ekoplastra.eu na základe ktorého vás bude kontaktovať servisný technik. Ten vám okna nastaví opätovne

 10. Ekoplast RA napsal:

  Dobrý deň. Radi by sme sa ako firma vyjadrili k vyššie uvedeným názorom. V ČR fungujeme viac ako tretí rok a to na celom území a vzhľadom k tomu je samozrejmé, že sa brigádnici pohybujú vo viacerých mestách. Naši anketári vyplňujú nezáväznú anketu v panelákoch aj v oblastiach rodinných domov.
  Do ankety sa v prípade záujmu môžete zapojiť a zodpovedať otázky typu – vek okien, typ okien, problémy s oknami a v prípade záujmu poskytnúť svoj telefonický kontakt a vaše priezvisko. Po zapojení, ako bolo zjavne aj vám vyššie uvedeným recenzentom vysvetlené, budete kontaktovaní do niekoľkých dní a budete mať možnosť si v prípade vášho záujmu dohodnúť vami zvolený termín, na bezplatnú konzultáciu o stave a funkčnosti okien a poučenie o správnej starostlivosti okien v rámci reklamnej akcie. Samozrejme oslovujeme všetky vekové skupiny.
  Pri bezplatnej kontrole nedochádza k žiadnemu platobnému styku a školený technik v rámci bezplatnej kontroly do okien technicky nezasahuje a ani ich neopravuje.
  Naši brigádnici sú prevažne študenti vo veku 15-24 rokov, samozrejme zamestnávame aj ľudí, ktorí si potrebujú privyrobiť pri práci alebo sú v dôchodku. Každý náš brigádnik je riadne označený logom firmy a má u seba všetky potrebné dokumenty, ktorými sa v prípade potreby veľmi rád preukáže a zodpovie prípadné otázky.
  V prípade, že máte od našej firmy vykonaný servis okien, máte samozrejme zo zákona záruku, v rámci ktorej máte možnosť reklamácie, ktorú veľmi radi vyriešime.

  Vzhľadom k viac ako trojročnému fungovaniu firmy iba v ČR, desať-tisíckam zapojených ľudí do ankety, a dovolíme si napísať miliónom oslovených ľudí, samozrejme chápeme aj negatívne názory, kdeže fungovanie firmy a reklamná kampaň je úplne odlišná, ako je bežné u iných firiem a nie každý má rád typ tohto oslovenia.

  Budeme radi ak si názor o našej firme urobíte sami a prípade sa vyskúšate aj zapojiť k nejakému z našich anketárov. Radi ešte raz podotkneme, že ak aj anketu vyplníte, nemusíte si bezplatnú kontrolu vôbec dohodnúť, máte čas na premyslenie a dohľadanie si firmy a preto prikladáme aj do tohoto príspevku odkaz na náš web:

  www.ekoplastra.eu/

  Ďakujeme za pochopenie nášho stanoviska. S pozdravom a prianím pekného dňa, Ekoplast RA.

 11. Jitka napsal:

  Dnes chodí v Pardubicích, Polabiny IV.

 12. Petr napsal:

  a já jsem spokojený……

 13. Roman napsal:

  Dobry den vsem,
  tak jsem se take nechal zlakat nabidkou na servis oken.
  Za dva dny prisel technik a kdyz jen zmeril okna a rekl ze se musi vymenit tesneni cca. za 14500,- tak jsem protocil oci a rekl ze se zblaznil.
  Porad mi vnucoval ze si musim zarezervovat termin aby jsme byly drive v poradi.
  Tak jsem mu slusne vysvetlil ze takovato rozhodnuti nedelam od stolu a vyprovodil jsem ho z bytu.
  Doufam ze nebudeme mit na vanoce prazdny byt.
  Hezky den vsem a opravdu nikomu nedavejte kontakty a nepoustejte do bytu.

  1. Jiří napsal:

   A máte prázdný byt teda? Vy tady šíříte paniku. Jsem si nechal vyměnit těsnění za podobnou cenu a jsem spokojený. Asi byste chtěl kvalitu zadarmo 😀

 14. Petr napsal:

  Pozor. Teď chodí po Jablonci nad.N.

 15. Alice napsal:

  Dneska v Ostravě… když se ten pán za Ekoplastra tak vehementně brání jakémukoliv podezření ze šmejdství, tak ať neposílá mladé kluky po domech v pátek večer… vybírat takto kontakty je nehorázné… příště rovnou volám policii

 16. Margareta napsal:

  Dneska v Ostravě… po dohodě se mnou, přišel provést prcovník EKOPLASTA kontrulu oken.
  Provedl měření a poučil mě o tom, že by bylo vhodné provést výměnu tesnění.
  V případě že chci ušetřit energie, tak bych měla dát provést výměnu těsnení, dohodl se mnou termín
  a napasal objednávku na výměnu.
  Objednávku jsem ale podepsala, a až teď jsem se podívala na internet.
  Chtěla bych tu objednávku zrušit, a nevím jak. Bylo mi divné že po provedení práce musím platit hotově.

  1. Marek napsal:

   A jak byste chtěla platit jinak? Zlatem? Každému rozumnému je jasné, že za odvedenou práci se platí a řemeslníci s sebou nenosí platební terminály, ale nářadí.

 17. Pavel napsal:

  Na mně taky zvonily večer, dvě mladé slečny, že je mám pustit, že mi vše vysvětlí. Řekly, že byly právě vedle ve vchodě na schůzi společenství a mají nějaké lidi a nechaly mi formulář. Nebyly nijak označené, neměly průkaz, pouze smouvu a instrukce pro ně… působilo to šmejdsky. Daly mi do rkuky desky, když se snažily nějak prokázat, pro koho dělají. Hlavička dokumentu zní „Nezávazná anketa havarijního stavu oken v domácnosti s možností bezplatní kontroly“ cituji jak je napsáno. „Havarijního“ mne opravdu zarazilo a ptal jsem se na to, neuměly odpovědět. Nedostal jsem ani vizitku, pouze mi na druhou stranu napsaly „EKOPLAST“ a tel.číslo na nějakou paní Slačíkovou. Dnes máme shromáždění vlastníků, tak alespoň mohu vlastníky varovat. Paní Slačíkové budu volat, o jakou firmu se vlastně jedná, nicméně scénář je stejný, jak popisují ostatní.

 18. Markéta napsal:

  Jsme SVJ z Praha 15- Hostivař a když Ekoplast RA vyrazí do našich končin, posílá nám MÚ varování mobilní aplikací. Takovou pověst má tato firma! Před pár lety byli i v mém bytě, měla jsem na jednom okně drobnou závadu („tu Vám odstraní náš technik zdarma“!), a při tom pan technik odhalil, že nutně potřebujeme nové těsnění. A víte, na kolik to na ty 4 paneláková okna spočítal? 8400 kč! A že prý přijdou následující den. Za hoďku jsem odesílala storno. A to drhnoucí okno jsem si seštelovala sama.

 19. Hana napsal:

  Dnes večer Brno-Vinohrady. Stejný scénář jako jinde – 2 mladé holky sbíraly telefonní čísla s tím, že do pár dnů se ozve technik. Po upozornění, že zavolám policii, jestliže ihned neopustí dům, mazaly jak namydlený blesk. Evidentně dobře věděly, proč…

 20. Naďa Němečková napsal:

  Včera chodili v Ústí nad Labem – Všebořice

 21. Ivana napsal:

  Minulý týden Hradec Králové návštěva u dveří, dnes volali a sjednávali návštěvu.

 22. Gabriela Jelínková napsal:

  Jsem z Prahy 12 a určitě jsem si měla nejdříve přečíst tato hodnocení.
  Minulý týden se ve dveřích objevil s milým úsměvem a se zdvořilým jednáním mladík, od kterého jsem měla chtít občanský průkaz, protože vypadal opravdu hodně mladě. Nicméně, protože s okny mám problém, domluvili jsme se, že mi zavolají z firmy a domluvíme se na termínu, kdy přijde technik. Telefonát proběhl na začátku tohoto týdne a opět jsem mluvila s velice zdvořilou, podle hlasu mladou, ale podle přízvuku cizinkou. „Technik“ přišel dnes. Opět to byl hodně mladý muž v teplákách, bez měřících přístrojů, pouze s propiskou a s objednávkovým formulářem. Když se na všechna okna podíval, usoudil, že jsou v havarijním stavu, sepsal objednávku na kompletní údržbu (přetěsnění a promazání 9-ti křídel a rámů) za 15400 Kč. I když mi to vyrazilo dech, souhlasila jsem, ale po jeho odchodu mi to nedalo a začala jsem hledat recenze na tuto firmu.
  A závěr? Hned jsem odeslala storno a budu doufat, že mi někdo nevybílí byt.

 23. Jiří napsal:

  Vítě, že šíření poplašné zprávy je trestné???

 24. Soňa Labajová napsal:

  Dobrý den, jsme že severní Moravy. Slečna u dveří pouze nabídla schůzku, další telefonicky termín. Přišel technik, zkontroloval 17 let stará plastová okna a nabídl řešení s tím že se máme rozhodnout. Objednali jsme tedy výměnu těsnění a seřízení. Montér přijel přesně na čas, vše super vyměnil a seřídil. U nás spokojenost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..