Proběhla kontrola požární ochrany v našem domě

Dne 7. 6. 2012 provedla obchodní společnost Požární bezpečnost s. r. o. (www.po-bp.cz) kontrolu dodržování povinností stanovených předpisy o požární ochraně.
Předmětem kontroly byly především jednotlivá ustanovení zákona č. 133/1985 Sb., o požární ochraně v platném znění a příslušné vyhlášky MV ČR.
Kontrolovány byly zejména únikové cesty a předměty, které mohou zvyšovat požární zatížení. Výsledky této kontroly jsou uvedeny níže. Stále jsou uzamykatelné chodby z hlediska předpisů požární ochrany zúžené jako únikové cesty a obsahují nevhodné předměty, které v případě požáru stěžují práci zejména zasahujícím hasičům a ohrožují obyvatele domu samotné. Dále je nutné udržovat neuzamčené předělové dveře mezi chodbou před výtahy a vstupem na schodiště, opět se jedná o únikovou cestu. Jistě je logické, že v případě požáru nikdo nebude hledat klíče!!!

Součástí provedené kontroly byly i tlakové zkoušky hasících přístrojů, které jsou umístěné v chodbách. Tyto prošly zkouškami bez závad. Další tlakové zkoušky budou provedeny až v roce 2017 a běžná kontrola v příštím roce. Přezkoumány byly též hydranty, které jsou umístěné v chodbách před výtahy. Obsah všech hydrantů byl překontrolován a následně zaplombován.

V Praze dne 14. 6. 2012

Bc. Marek Ouředník
místopředseda Výboru SVJ

Zpráva o provedené kontrole požární bezpečnosti str. 1
Zpráva o provedené kontrole požární bezpečnosti str. 2
Zpráva o provedené kontrole požární bezpečnosti str. 3

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..