SV domu Vlastina 846/40 a legislativa měření spotřeby vody a tepla

Vážení členové společenství,

v současné době se v médiích objevuje celá řada článků, které upozorňují na povinnost vybavyt bytové jednotky tzv. poměrovými měřiči spotřeby tepla. Nově se tepelná energie a její spotřeba nebude vypočítávat podle podlahové plochy bytové jednotky, nýbrž právě spotřebou, tento systém je tak mnohem spravedlivější.

Evropská legislativa zřejmě v horizontu roku 2017 bude požadovat, aby zařízení na měření spotřeby tepla a teplé vody umožňovala průběžnou kontrolu, a proto je systém CEM dodaný společností SOFTLINK, s. r. o. v současné době zcela vyhovující účinným právním předpisům a dle všeho by měl i do budoucna novým předpisům plně vyhovovat.

Na okraj dodám, že společenství disponuje též zpracovaným průkazem energetické náročnosti budovy (užitečný jako podklad při prodeji/koupi či pronájmu bytové jednotky – seznámení se s náklady na energetický provoz).

Výbor rovněž reagoval na povinnou výměnů vodoměrů.

V současné době, tak technický stav Společenství vlastníků domu Vlastina 846/40 vyhovuje zákonu č. 406/2000 Sb., o hospodaření energií.

Mgr. Marek Ouředník
Místopředseda Výboru

citace článků zabývající se tématem:

www.parlamentnilisty.cz/zpravy/tiskovezpravy/Bytove-indikatory-tepla-budou-od-1-ledna-2015-povinne-v-tretine-bytovych-domu-zatim-chybeji-317169

www.denik.cz/domov/jsou-povinne-a-snizi-spotrebu-merice-tepla-20140803-1jii.html

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..