Hlasování o chemickém čištění otopné soustavy

Vážení členové společenství,

dovolujeme si Vám předložit následující nabídku, se kterou byl osloven Výbor společností Finex Technology s.r.o.. O této nabídce nechává Výbor rozhodnout shromáždění metodou per rollam v souladu s čl. XI stanov a čl. VII, bodem 20.

Na výroční schůzi shromáždění byl přítomen pan Kučera, obchodní zástupce společnosti Finex Technology s.r.o. a vysvětlil zde nabízený produkt čištění otopné soustavy. Následně bylo na schůzi dohodnuto, že výbor zjistí další informace a pak předloží konkrétní nabídku ke schválení shromážděním.

Zjištěné informace:

Společnost Finex Technology s.r.o. poskytla reference vč. kontaktů na odpovědné osoby v domech, kde toto čištění proběhlo. Výbor se telefonicky spojil s náhodně vybranými pěti kontakty. Při rozhovorech bylo zjišťováno jaká byla spolupráce s firmou, jak staré a jaké typy radiátorů byly čištěny, zda byla na radiátorech vypozorována změna ve výhřevnosti, zda mají nějakou ekonomickou analýzu návratnosti této investice a především zda chemické čištění nepoškodilo spoje na otopné soustavě a radiátory nebo vedení nezačalo protýkat.

Ve většině případů se jednalo o 30 – 40 let staré původní žebrové litinové radiátory, a stejně staré vedení horké vody do radiátorů. Tedy stejný otopný systém jako u nás v domě pouze s rozdílem v počtu stupaček a radiátorů.

Na dotaz zda mají nejakou analýzu spotřeby tepla, nebo ekonomické výhodnosti investice, všichni odpověděli, že nic takového nemají. Nicméně také všichni vyslovili názor, že vzhledem ke změně využití spotřebovaného tepla, se investice do čištění vyplatí.

Na otázku zda vypozorovali změnu ve výhřevnosti nebo efektivnosti radiátorů všichni dotazovaní odpověděli že ano. Ve srovnání před a po čištění byly vypozorovány znatelné rozdíly v tom, jak radiátor topí, co do teploty i funkčnosti všech žeber a tedy celkové plochy radiátoru.

V jednom případě kontakt sdělil, že má vypozorováno, že při stejné regulaci na radiátoru je teplota v místnosti o 2-3°C vyšší. To tedy znamená, že při stejné spotřebě tepla na patním měřidle a tedy stejných celkových nákladech se dům vytopí více. Z toho vyvozujeme, že pro stejnou teplotu v bytě bude potřeba menší otevření termostatických regulátorů. Tím pádem bude spotřeba naměřená na patním měřidle nižší a vznikne celková úspora za spotřebované teplo.

Všichni uvedli, že spolupráce s firmou Finex Technology s.r.o. byla skvělá. Pracovníci měli profesionální přístup a byly připraveni i na případné vzniklé problémy.

V neposlední řadě jsme se dotázali, zda po provedení čištění vznikly na otopné soustavě nějaké netěsnosti, zda radiátory nebo vedení horké vody někde teklo. Všichni odpověděli stejně, že nic takového se nestalo. Ve dvou případech proběhly po čištění již dvě topné sezóny a ve třech případech se čištění dělalo loni, tedy proběhla jedna topná sezóna. U těchto pěti dotazovaných domů nedošlo po čištění k žádnému úniku vody z otopného systému.

Společnost Finex Technology předložila nabídku na chemické vyčištění otopného systému v našem domě. Jedná se o čištění 9 stupaček a celkem 214 radiátorů. Nabídnutá cena za toto dílo je 196.880,- Kč. Přičemž v případě, kdybychom čištění objednali do konce srpna, bude nám poskytnuta „letní“ sleva a cena díla bude 184.000,- Kč.

Hlasování probíhá od 17.7.2017 do 31.7.2017

Zde detailní nabídka společnosti Finex Technology:

Nabídka_Finex_Tech_-_čištění

Zde hlasovací lístek:

Hlas. lístek chem. čištění

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..