Nahlížení do dokumentů a pořizování kopií

Výbor SV plně akceptuje příslušná ustanovení občanského zákoníku a také judikaturu, která hovoří nejenom o právu člena společenství na nahlížení do dokladů a dokumentů, které souvisejí se správou domu, ale také na možnost, aby si člen společenství mohl pořídit kopie z těchto dokladů a dokumentů.

Proto jsou v naší kanceláři všechny příslušné účetní doklady, dokumenty a smlouvy řádně založené pro případ nahlédnutí či kontroly třetí stranou.

Z tohoto důvodu by bylo vhodné, aby byla nově a znovu ustavena Kontrolní komise, která samozřejmě do dokumentů nahlíží a může využít techniku v kanceláři výboru právě pro tvorbu kopií. Kontrolní komise je zakotvena ve stanovách našeho SV, nicméně pro nezájem členů SV přijmou funkce v Kontrolní komisi, není tato již několik let ustavena. Proto Výbor pravidelně na všech zápisech uvádí alespoň základní informaci o stavu bankovního účtu a také o stavu a pohybech ve Fondu oprav.

Nedávno se odborný magazín zabýval touto tématikou a odpověď na toto téma je zcela jasná. Žádný výbor nesmí upírat právo na nahlédnutí a nesmí ani bránit v možnosti pořídit si kopie.

Zde uvádím odkaz na zmíněný článek:

Smí si vlastník pořizovat kopie dokumentů SVJ?

1.2.2019, Marek Ouředník

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..